Yandex İndexlenme Kriteri Nedir?

Konu, 'Tanıtımlar' kısmında asilzade tarafından paylaşıldı.

1. asilzade

asilzade Administrator Yetkili Kişi Yönetici

Beğenilen Mesajlar:
    352
    Uzun zamandır yandex üzerinden hit çekmek üzerine çalışma yapıyordum. Belirli aralıklarla yaptığım işlemler değiştirerek sonuçları gözlemledim. Karşılaştığım sonuçları sizinle paylaşayım dedim.

Öncelikle sitemiz bir video sitesi, dizi ve film üzerine. Testi yaptığımız konu ise diziler. Hit'in dağılımı dizinin günü ve sonrasında azalarak ilerleyen bir eğim izliyor bu da ayrı bir bilgi olarak kenarda dursun.

Öncelikle şunu belirteyim dizi konusunda seo çalışması yapmanız yandex açısından pek bir mana ifade etmiyor bunu yaptığım denemelerden gördüm. Yandex için hazırladığım seo çalışmaları google'da sıra yükselmesini sağlamış olmasına rağmen yandex'te belirgin bir değişim sağlamadı.

Bu süreçten sonra son güncelleyen öne gelir mantığıyla sürekli aynı bölümle ilgili giriş yaptım işte bu yandex'ten gelen hiti bir anda 2 katına zıplattı. Sonra bunu sürekli devam ettirdim devam ettirdiğim süreç boyunca hit'im gayet yüksek ve sabit olarak devam etti. Bu süreci bıraktığımda gelen hit 3 günde tekrar 0'a düştü.

Bu açıdan anladığım kadarıyla güncellik yandex açısında daha fazla önem arz ediyor. Süreç ilerledikçe bu konu altında anlatım yapmaya devam edeceğim.

2. frtanitim2016

frtanitim2016 Acemi

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Güzel bilgiler var teşekkürler.

Sayfayı Paylaş