ipucu Dizin Kurulumunda SEO Kriterleri

Konu, 'Bilgi Deposu' kısmında asilzade tarafından paylaşıldı.

 1. asilzade

  asilzade Administrator Yetkili Kişi Yönetici

  Kayıt:
  1 Kasım 2015
  Mesajlar:
  1.252
  Beğenilen Mesajlar:
  352
  Evet websitenize link directory eklemeden önce bilinmesi gerekenler ve bu konuda izleyebileceginiz 10 adim.

  1- Directory sayfasi hazirlarken tüm linkleri tek sayfaya doldurmaya calismayin. Bir sayfada 30-40 urlden fazla link olmamasina dikkat edin. Sayfalarda çok link olmasi hem link verenlerin(link degişimi ile) hemde google in hoşuna gitmeyecektir.

  2- Link directorynizi önce bir kağıt üzerinde planlayın. Hangi katagoriler olacak ve bunlar nasil isimlendirilecek. Site içeriği ile ilgili kategoriler olmasına dikkat edelim.
  Örneğin; siteniz "İşletmeler " konusu ile ilgili, link directorynizi oluştururken "ihracat firmaları" seklinde kategoriler oluşturmayın.

  3- Site içeriğine uygun sitelere link verin site teması dışındaki sitelere link vermemeye dikkat edin.

  4- Kategori isimlerini seçerken dikkatli olun, hem şu anı hemde geleceği düşünmek zorundasınız. Directory kategoriniz arama motorlarında indexlendikten ve pr aldıktan sonra yapacağınız kategori ismi degişikliği pr ve emek kaybına sebep olacağı için işin başında iyi bir planlama ve isimlendirme gerekir.

  5- Kategori derinliğinden uzak durmaya çalışın ineceğiniz her alt kategori hem o sayfanın pr degerini hemde o sayfadaki linklerin pr değeri açısından eksi anlam ifade edecektir. Bu durum reciprocate link(karşılıklı link) degişimi yapanlar için zorluklar cikarabilir.

  6- İşinizi garantiye almak ve arama motorlarında avantaj saglamak için Link Directory sayfalariniza ana sayfadan link verin.

  7- Aklınızdan çıkmaması gereken bir nokta. Link vereceginiz sitelerin hem içerik açısından hemde pr açısından güçlü siteler olmasına dikkat edin. Bu şekilde sagladiginiz hitlerden memnun olan siteler size back-link ve pr olarak dönecektir.

  8- Linklerinizi herangi bir üçüncü parti yazılımla kontrol etmeyin. Mümkün oldugunca manuel(elle) kontrol etmeye çalışın.

  9- Link manager larla yada yazılımlarla gelen standart templateleri kullanmayın, sitenizin içerigine göre tasarımı ve şekli kendiniz basit bir HTML editör ile oluşturmayı tercih edin.

  10- Adımları izlediniz ve link directoryniz hazir ancak herşeyin bittigini sanmayın. İlk önce directorynizi test edin ve tekrar test edin, tüm linkleri, hatali ve boş linklerin sahiplerini bir email ile bilgilendirin. İleride oluşlabilecek sorunlara karşı database in yedegini almayi unutmayin
   

Sayfayı Paylaş