Bing Seo Nasıl Yapılır?

Konu, 'Yeni Başlayanlar için Yardımlaşma Forumu' kısmında asilzade tarafından paylaşıldı.

 1. asilzade

  asilzade Administrator Yetkili Kişi Yönetici

  Kayıt:
  1 Kasım 2015
  Mesajlar:
  1.252
  Beğenilen Mesajlar:
  352
  Dünya üzerinde sayısız arama motoru var. Bunlardan kimileri kendine has arama yazılımlarına (örümcekler) ve algoritmalarına, kimileri ise diğer arama motorlarından edindiği içeriklere sahipler. Bunların arasında takdir edersiniz ki adı geçen bir kaç arama motoru mevcut; Google, Bing, Yahoo ve Yandex gibi. Yandex daha çok Türkiye pazarı için düşünülebilir ama google, bing ve yahoo dünya çapında arama motorları.

  Bu 3 Büyük arama motoru öncelikle kendi aralarında bir örümcek algoritması üzerinde anlaşmaya vardı. Bu arama dünyasında bir standart oluşturabilmek adına atılmış büyük bir adımdı. Bunu takip eden zamanda yahoo ve bing aynı arama sonuçları üzerinden farklı algoritmalar ile sonuç göstereceğini belirtti.

  İşte tamda bu sebeplerden seo yaparken hedefleme de çok önemli. Dünya ve Türkiye üzerine çalışma yapan webmasterların %90'ı google için seo çalışması yaparlar ancak bing'de arkasında microsoft olması sebebiyle Yurtdışı siteleriniz için seo yapmaya değer bir arama motorudur. İşte bu yüzden bir kaç basit adımdan bahsedeceğim ki bu adımlar sizin bing arama motorundan da ziyaretçi çekmenizi sağlayacak.
  1. Bing açısından uzun soluklu siteler daha önemli görülmektedir. Ayrıca indexleme hızının yavaşlığı da süreç içerisinde varlığını sürdüren ve uzun soluklu sitelerin daha fazla indexlenmesine ve arama sonuçlarında daha üstlerde çıkmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden sitenizin yaşı - domain yaşı demiyorum- önemlidir.
  2. Bing backlink olayına çok değer vermiyor bu yüzden çok fazla backlink alayım diye uğraşmayın. Aksine Bing'in değer verdiği yaşı büyük sitelerden aldığınız bir adet backlink zıplamanızı sağlayacaktır.
  3. Sitenizde backlink çıkışı yapmamaya çalışın. Bu bing açısından pek iyi bir durum değil.
  4. Bing metalara dikkat eder ve sonuç gösterirken metalarınız üzerinden gösterir. Bu yüzden metalarınızın düzgün olduğundan muhakkak emin olun.
  5. Tabi ki bildiğiniz gibi içerik kraldır. Kaliteli içerikte tabi ki yüksek yerlerde olmanızı sağlayacaktır.
  6. Bing Webmaster Tools 'a kayıt olur sitenizin Sitemap.xml dosyasını tanımlayın.
  Bu altı başlık altındakileri yaptığınızda bing'te ilerlemenizin zaman alacağını unutmayın malum indexleme hızı yavaş ve değerlendirme konusunda biraz daha vakit alabiliyor.
   

Sayfayı Paylaş